شیوه های تبلیغی رسانه های تبشیری درایران

روشهای تبلیغی شبکه های در ایران

 

یکی از مهم‌ترین ابزار‌های مسیحیت صهیونیسیتی برای تبلیغ در ایران، تاسیس ومدیریت  شبکه‌های ماهواره‌ای است که با تنوع وبرنامه ای متعدد ی پخش می‌کنند.  شبکه‌های تاسیس شده تبشیری-صهیونی فارسی زبان  مثل شبکه‌های نجات تی‌وی، تپش و شبکه محبت هستند که به صورت تمام وقت و بر روی کانال مستقل برنامه پخش می‌کنند. گروه‌های کوچک دیگری هم هستند که تحت نظر برخی سازمان‌های تبشیری ایالات متحده کار می‌کنند و برنامه‌های خود را با اجازه چند ساعت در هفته ساعت‌ بر روی شبکه‌های ماهواه‌ای بروی آنتن می‌فرستند.

هم اکنون شبکه های فارسی زبان قوی ترین ابزار رسانه ی مسیحیت صهیونیستی فعال در کشور می باشد که برای نیل به اهداف خود 

از مجریان،کارگردانان و تهیه کنندگانی استفاده می کنند که تحت آموزش های ویژه ای قرار گرفته واز رنگها،زبانها ،اصطلاحات ،دکور ها، شیوه های بیان ،روانشناسی و...به خوبی استفاده می کنند تا مخاطب نتواند تحلیلی صحیح وعاقلانه  از محتوای برنامه داشته باشد تا به آسانی عقاید خود را القاء کنند که آشنایی با این روش ها کمک شایانی به مقابله با آنها می کند.

در پست بعدی  به روش های تبلیغی این شبکه ها اشاره می شود.

صحنه  ،مجریان و...
شبکه های تبشیری برای اثرگذاری بر مخاطب خود از شیکتریتن وزیباترین  دکور، گریم و پوشش مجریان باستفاده می کنند. استفاده از  زنانی با ظاهری آراسته و حتی مانکنی در شبکه‌های تبشیری دنیا بر همین اساس است.

 

دروازه ورود

 

مسیحیت تبشیری  راه ورود آموزه‌های مسیحی  را محفل خانواده می‌داند.شبکه های آنان نیز با ساخت برنامه هایی مدعی غلبه بر ناملایمات و معضلات زندگی، بیماری‌ها، اعتیاد، اختلاف با فرزندان، روابط زناشویی و ... از جمله عناوین مورد بحث در این برنامه‌هاست.

هدف این شبکه‌ها  از همراه کردن مخاطب به وسیله پند‌ها و اندرزهای اجتماعی، با القاء شبهات فرد را به تدریج از باورهایش جدا کنندوبا  مقایسه مغرضانه و بدور از واقعیت اسلام و ارائه تفاسیر جعلی برای مقابله با اسلام در دستور کار همیشگی شبکه‌های ماهواره‌ای است.

چه به صورت اشارات ظریف در خلال برنامه‌ها صورت گیرد و چه به شکل مباحثه مبسوط چند نفره در برنامه‌های ویژه دنبال ‌شود. چنین رویکردی حتی در برنامه‌های آموزشی خانواده نیز کم و بیش دنبال می‌شود.

 

البته روش جذب خانوادگی مانند شبکه های هرمی  دارای اهداف ومزایای از جمله :به حداقل رساندن فشار خانواده ها در تغییر آیین و همراهی آنان،جذب اقوام وآشنایا ن به دلیل حس اعتماد ،تشکیل کلیسای خانگی و... می باشد.

جوانان،کودکان و زنان
نمایش برنامه‌های ویژه‌ برای جوانان جوانان،کودکان و زنان در کنارر برنامه‌های عمومی وپرداختن به مشکلاتی از قبیل افسردگی، روابط زناشویی و دوست‌یابی و ..از روشهای جذب شبکه های تبشیری می باشد.

بطور نمونه برنامه‌های ویژه ی برای زنان اختصاص دارد تاعلاوه بر تبلیغ  وتبیین وظایف زنان  در پیشبرد تبشیر و نقش و معضلات آنها در خانواده ، با کنایه و ایراد مستقیم به اسلام ، مشکلات روحی و روانی و اسلام را باعث پیچیدگی و ایجاد کننده اختلافات خانوادگی معرفی می‌کنند وزندگی مسیحیت را باعث دوام خانواده می دانند.
پخش کارتون‌های مسیحی و برنامه‌های عروسکی برای کودکان و عدم آگاهی خانواده‌ها گاهی باعث می‌شود که برای پر کردن ساعات کودکانشان از برنامه‌های چنین شبکه‌هایی استفاده کنند که تبعات ناخوش آیند ببار آورد.